6 lip 2008

Xoopit czyli to co dawno powinien posiadać GMail

Wiem, że te zdjęcia gdzieś są... Wysłał mi ten film, ale nie mogę znaleźć!

xoopit01
Czy zdarzyło Ci się choć raz taka sytuacja? Przeglądanie oraz przeszukiwanie multimediów w Gmail dzięki Xoopit to już tylko przyjemność. Serwis indexuje wszelkie multimedialne załączniki w gmailowej poczcie i podaje w bardzo przystępnej, łatwej do zarządzania formie. Ale to nie wszystko. Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś pewny, że na bank masz gdzieś w poczcie tych kilka ważnych zdjęć. Po długich chwilach spędzonych nad wyszukiwaniem w końcu okazało się, że nie mogłeś ich znaleźć, gdyż był do Ciebie wysłany tylko link do galerii.
Xoopit potrafi nie tylko zinterpretować załączniki ale i też zawarte w mailach linki. Linki zarówno do fotografii na Picassie czy Flickr.jak i do filmów na YouTube,

Dostęp do zasobów jest rozwiązany na dwa sposoby: poprzez plugin do Firefoxa, który dodaje kilka nowych funkcji w Gmail oraz poprzez stronę Xoopit.
Po rejestracji rozpocznie się indexacja Twoich zasobów, co może chwilę potrwać, w zależności od ilości przechowywanej przez Ciebie poczty.

Plugin ładnie integruje się z pocztą, natychmiast przechwytując "nowości".


Rozwinięcie paska nawigacyjnego

xoopit04

Przeglądanie plików graficznych

xoopit05

Szukanie nadawcy jest zintegrowane z książką adresową

xoopit06
Dodatkowe pole ukazujące się w wynikach wyszukiwania (wyszukiwałem zdjęć roweru)

xoopit07

Xoopit oferuje wspaniałe możliwości. Obecnie są jeszcze w stadium beta, co oznacza, że dostęp do usług jest możliwy jedynie dzięki zaproszeniu. Nietrudno go uzyskać zapisując się w takich serwisach jak Mashable, InviteShare lub innych. Działają one na zasadzie przekazywaniu sobie nawzajem zaproszeń do serwisów w fazie beta. Można też wpisać się na listę oczekujących bezpośrednio w Xoopit – kliknij na Request an invite code po prawej stronie formularza rejestracji.

Na koniec video prezentujące możliwości przeszukiwania multimediów Xoopit w Gmail.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wygląda fajnie. Nie będę pakował się w prywatną betę, ale jak za kilka tygodni wystartują... Tylko strasznie dużo tych protez dla Gmaila powstaje: Zenbe, Xoopit... Czy najlepsza poczta na "G" nie mogłaby zwiększyć funkcjonalności - pieniędzy mają dosyć, mogliby wykupić i Zenbe, i Xoopit, Inc.(być może tak się to skończy...)

Prześlij komentarz