5 lis 2008

Niezbędnik miłośnika wysokiej jakości MP3

Konwersja audio


Easy CD-DA Extractor czyli wszystko w jednym. Zgrywanie CD i konwersja do wszystkich możliwych formatów (np. Flac do MP3), edycja tagów i wiele innych możliwości. Prawdziwy kombajn, leciutki i przyjemny. Jedyny minus: Easy CD-DA Extractor jest komercyjny (w Polsce wyceniają go na ok. 100zl). Jednak z czystym sumieniem moge stwierdzić, że jest wart swojej ceny.

easycddaextractor


Wyszukiwarka torrentów z kanałem RSS


Jednym z przykładów może być Mininova.(chociaż nie jest to wyszukiwarka legalnych plików) Wystarczy wyszukać 320 lub FLAC, wybrać zakładke Music i zaabonować kanał.

mininova

rss

Tagi, playlisty czyli porządek w plikach

Kolejna pozycja w zestawie to MP3TAG - program do masowej edycji tagów, zmiany nazw plików, tworzenia playlist, okładek. Czyli kolejny kombajn, tym razem za darmo.

mp3tag 

Okładki

Amazon.com może posłużyć jako niezłe źródło okładek. Często się zdarza, że posiadacze płyt wgrywają na serwer zrobione przez siebie skany.

amazon


ALLCDCovers.com – prawdziwa kopalnia okładek CD. W odróżnieniu od Amazon, składnica posiada pliki graficzne w dużych formatach.

allcdcovers

Informacja na temat muzyki i muzyków

allmusic – nie ma takiego drugiego źródła informacji o muzyce, artystach, stylach. Rankingi, wyszukiwanie wg artysty, tytułu płyty, utworu, biografie, rekomendacje, podobni artyści.

allmusic

Wypasione słuchawki

Nigdy nie byłem zwolennikiem słuchawek dousznych. Jednak bardzo szybko zmieniłem zdanie  przy poniższych modelach. Nieważne czy słuchasz muzyki z taniego odtwarzacza MP3 czy z laptopa, czy oglądasz thriller czy grasz w Fallout – doznania są nie do opisania.

sluchawki_sonySony MDR-EX85LP

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie znasz jakiegos zamiennika Easy CD? Kupowac, to wiesz...

Bobby Dex pisze...

Żałuję, ale nie. Jedyne pocieszenie: EASY CD-DA EXTRACTOR to naprawdę potężne narzędzie.

Anonimowy pisze...

Pomysł z RSSem bardzo mi się podoba :)

Anonimowy pisze...

MP3Tag fajna rzecz :) Do listy dorzuciłbym jeszcze Music NFO Builder.

Anonimowy pisze...

A Winamp to nie łaska? :D

Anonimowy pisze...

Wypasione słuchawki... Chyba będę miała prezent dla mojego Misia :)

Prześlij komentarz