8 sty 2009

Super szybkie wyszukiwanie w Windows

wyszukiwanie_windows

Wyszukiwanie w Windows nie bywa łatwe ani przyjemnie, zwłaszcza wtedy, gdy właśnie teraz lub na wczoraj potrzebuję pliku, dokumentu, zdjęcia i nie mam pojęcia gdzie je posiałem. Google Desktop czy inne tego typu narzędzia jakoś do mnie nie przemawiają. Wymarzone narzędzie to takie, które jest niewielkie, szybkie, indeksacje plików może przeprowadzać na żądanie (coś ala wkurzające przeszukiwanie fotek Picasy, dopóki tego nie wyłączyć). No i znalazłem. Kłopot w tym, że nie jedno narzędzie, tylko dwa. I oba mnie urzekły.

Everything

Pierwszy z nich to Everything. Malutki i szybciutki. To co mnie w nim urzeka: wyszukiwanie działa w locie.

everything

Locate32

Kolejny to Locate32. Również szybka i malutka aplikacja. Podstawowa zaleta to wyszukiwanie zaawansowane.

locate32

Różnice

Locate32 jest bardziej zaawansowany i posiada więcej możliwości konfiguracji (np możliwość wskazania tylko określonych folderów do indeksacji). Poza tym daje do wyboru opcję aktualizacji bazy (automatyczna lub na żądanie). Everytning natomiast wydaje się przyjemniejszy i szybszy w obsłudze.

Który lepszy?

Nie mam pojęcia :) Oba zajmują niewiele pamięci

zuzycie

Oba mogą startować wraz z systemem, mogą mieć przypisane skróty klawiaturowe, pozwalają na wykluczenie indeksowania poszczególnych dysków, określenie gdzie ma być przechowywana baza. Każdy z nich świetnie integruje się z takimi programami jak Executor czy Launchy.

Linki:
Everything: http://www.voidtools.com
Locate32: http://locate32.webhop.org
Fotografia: paul goyette

3 komentarze:

lavinka pisze...

No nie baudzo. Barkuje mi czegoś samym systemie. Przykład. Mam w jednym katalogu kilkaset zdjeć, szukam tego o konkretnej nazwie(cyferki). Na oko go nie najdę, a w przypadku przeszukiwania całego dysku zajmie to 15minut. Wiem, jest w windowsie opcja wyszukiwania w konkretnym katalogu ale tzreba go znaleźć w drzewku. Szkoda,ze nie można tego zrobić z poziomu samego katalogu. Taki przycisk "wyszukaj w bierzącym katalogu". Mam XP, może w Viście i W7 to będzie. Kto wie?

Bobby Dex pisze...

Mnie rowniez brakuje tego czegos w samym systemie. Pewnie min dlatego takie oprogramowanie jak wyzej opisane powstaje. Poki co Everytning we wspolpracy z Executorem naleza do podstawowych narzedzi na moim komputerze.

Anonimowy pisze...

zainstaluje to w domu na xp - bo tam mi tego brakuje ale na Viscie wystarcza mi wyszukiwanie w katalogu z paska narzędziowego na górze folderu. (czyli to czego zyczy sobie lavinka)

Wyszukiwanie w gdesktopie jest zawsze ostatnią rzeczą, która przychodzi mi do głowy dlatego wypróbuję te programy.

btw, fajnie, że o tym napisałeś.

Prześlij komentarz