10 lut 2009

Multiple Inboxes/Wiele skrzynek odbiorczych w Gmail - mini poradnik

Chwilę temu Gmail Labs wypuściło nowinkę Multiple Inboxes. (Kilka minut później oberwałem mailami od ziomków z prośbami o pomoc w konfiguracji.) Domyślne ustawienie na podgląd Oznaczonych gwiazdką i Wersje robocze nie każdemu się przyda, zwłaszcza gdy używa własnych etykiet do zarządzania wiadomościami.

Załóżmy, że mam dzielę wiadomości na @action i @todo i chciałbym mieć podgląd dla tych etykiet. Jedyne co muszę zrobić to zmienić zapytanie w ustawieniach Multiple inboxes

multiple_inboxes

W zasadzie można wybrać dowolne zapytanie, podobne do tych, których używa się przy wyszukiwaniu. Z pewnością wpis Szukanie w Gmail dla zuchwałych będzie pomocny.

Pomysły na wykorzystanie Multiple inboxes

p.s.
Nawet nie zauważyłem, że w międzyczasie zniknęła wyszukiwarka sieci wewnątrz Gmail. Powstał już ruch oporu, do którego można się przyłączyć i oddać swój głos. Szczególy: Bring back the Gmail Search the Web option! (osobiście nie tęsknię za wyszukiwarką akurat w tym miejscu).

Aktualizacja 2009-02-11
W tym samym czasie blog Google Polska opublikował tekst na ten sam temat, polecam: Wiele skrzynek odbiorczych w Gmailu

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A o to chodziło... Czuję się jak głupia kura ;)

Anonimowy pisze...

Zamieściłeś screen w wersji angielskiej, coś nie tak z polską? :) Zastanawiam się jak sam wykorzystujesz "Wiele skrzynek odbiorczych"? Dzięki wielkie za linki, teraz widzę, że nowy fjuczer ma niezłe możliwości.

Anonimowy pisze...

No dobra, zachwycacie się "fjuczerem" a ja nawet nie mogę go włączyć!

Bobby Dex pisze...

Nie mam nic do polskiej wersji Damian, po prostu na codzien uzywam angielskiej. Jesli chodzi o Multiple Inboxes to po kilku dniach testow wylaczylem ta funkcje. Pilnuje by moj inbox byl zawsze czysty, wiec podglad kolejnych skrzynek odbiorczych non stop odwracal moja uwage.

@Moni, zmien jezyk na angielski (US), przejdz do Labs i stamtad mozesz wlaczyc "fjuczer". Potem mozesz spokojnie zmienic jezyk na polski i z Ustawien dokonac konfiguracji

Prześlij komentarz